Organik Zara Balı - Zara Çiçek Balı
Sivas / Zara
554 317 37 97

Organik Zara Balı

Organik Zara Balı Nasıl Anlaşılır?
1- Organik Zara balını bir yemek kaşığı ile suyun içine koyun ve balda erime olursa bu bal gerçek yani doğal bir bal değildir. Doğal organik Zara balı gerçekte su içerisinde dibe çözekse bu Zara`nın doğal balıdır.


2- Balın üstüne birkaç damla iyodin damlatın. Daha sonra da içinde biraz su olan su bardağına ekleyin. Balın rengi maviye dönerse içinde mısır nişastası vardır.


3- Su bardağının içine birkaç damla sirke koyun. Daha sonra da su bardağına bal ekleyin. Bal köpürürse içinde takviye madde vardır.


4- Kibriti balın içine sokup çıkarın ve daha sonra yakmaya çalışın. Eğer yanarsa bal doğaldır.


5- Balı yemek kaşığıyla alıp havada ters tutun. Eğer balın içinde su varsa yere düşecektir. Yoksa ve düşmezse gerçek baldır.

Bal buzdolabında şekerleniyorsa gerçektir. Gerçek bal kaşıkla alındığı zaman kesintisiz gelir. Buzdolabında yaklaşık bir ay bekleyen balın krem ya da tereyağı kıvamına gelmesinin balın hakiki olduğunu gösterir. Soğuk havada donma yapmaz ise bal sahtedir. Lakin hemen hemen her bal belli bir zaman donma olabilir. Yazımızın başından dediğimiz gibi güvendiğiniz insanlardan bal almayı ihmal etmeyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir