Zara Organik Petek Bal 1 Kg

(18 müşteri değerlendirmesi)

250,00 

Şekersiz petek çerçeve çiçek balı Zara`nın bildiğimiz geleneksel yollarla yapılan şekersiz hakiki, yüksek rakımda üretilen petek balıdır. Geleneksel yöntem daha önceden boş bal çıtalarına yerleştirilen lis (mum) üzerine arıların bal yapması işlemidir. En yaygın yapılan arıcılık ve en çok ürettirilen petek bal şeklidir.

Stokta Mevcut

Stok kodu: 25456 Kategoriler:

Açıklama

Şekersiz Petek Çerçeve Bal ürünümüz Sivas Zara ilçe yöresine aittir. İncelemekte olduğunuz ürünün üretiminde arıya asla şeker verilmemiştir. Tamamen şekersizdir, doğal yani organik balolarak  satışa sunuluyor. Ayrıca Zara ilçemiz coğrafi olarak yüksek rakımlı bir bölge olduğundan tamamen çiçeklerden, kekik, keven ve bir çok bitki florasına ulaşan arıların . Bu durumun doğal bir sonucu olarakta ürünümüz tamamen çiçek balıdır. Karakovan ürünlerimizden farklı olarak bu ürünümüzde balın peteğinde lis adı verilen ve peteği sağlamlaştırmak, arının işini kolaylaştırmak için balın arasına sıkıştırılmış plaka mum vardır. Lis denilen madde arıların daha önce ürettiği petek balların süzülme işleminden arta kalan mumların eritilip işlenmesiyle elde edilir. Tamamen sağlıklı doğal bir maddedir. Bu ürünümüz Şekersiz Petek Bal (Tabak) ürünümüz ile aynıdır, tek farkı çerçeve (çıta) olarak satılması, çerçevesinden kesilip tabaklanmamış olmasıdır.

Zara Organik Petek Bal 1 Kg için 18 değerlendirme

 1. Efsun diken

  Hayırlı akşamlar zara balınızı petek olarak sipariş ettim elimde ulaştı peki zara balını tam bir çerçeve şeklinde de almak isterim. Öncelikle yeni aldığım zara petek balınızı bitirmeliyim hayırlı işler.

 2. ali yıldız

 3. manisalı

  teşekkür

 4. Nisa elçi

  Petek baliniz güzel zara’nin adını çok duydum balinida yedik şükür

 5. Eminaata

  o kadar bal yedim bu balın tadına asla benzemiyor çok güzel balinizin tadi

 6. mücahit-koca

  kargo jet gibi paketleme çok iyi bal kaliteli

 7. salih

  güzel

 8. okan

  güvenli alışveriş için teşekkür.

 9. ibrahim

  idare eder

 10. Şaban

  hayırlı işler ben böyle güzel bal yemedim hiç

 11. sena üzüm

  Tadı ve kıvamı öyle güzel ki?kesinlikle tavsiye

 12. zeynep yücel

  petek balınız çok güzel bir dahaki sefer karakovan alacağız

 13. tuğbaelse

 14. Selahattin Yıldırım

  Guvenli tavsiye ederim

 15. sonsuzluk

  ramazan ayı için aldık. şimdi kahvaltımızda yedik güzel bal

 16. yılmaz34

  Petek balını ilk defa bu kadar leziz olduğunu gördüm. Teşekkür ederim Orhan Bey. Zara Balı her yerde duydum en sonunda sizden aldım.

 17. ahmet urla

  doğal bal çok iyiydi

 18. Nisa duman

  Zara petek balını ilk defa bu gün ramazan ayında zarali bir arkadaşımın evinde yedim. Böyle lezzetli bir bal görmedim. Herkese tavsiye ederim afiyetler olsun. Satıcı arkadaşa teşekkür ederim beni böyle bir bal ile tanıştırdığı icin

Değerlendirme yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir